Zamień kłótnię na całusa // Język Serca Marshalla Rosenberga w relacji z dzieckiem 8-9.10.2016, Wrocław

KONTAKT

Wrocław - Dodane przez mroczko.aleksandra (osoba prywatna) -

Zamień kłótnię na całusa // Język Serca Marshalla Rosenberga w relacji z dzieckiem 8-9.10.2016, Wrocław

Pełna treść ogłoszenia Zamień kłótnię na całusa // Język Serca Marshalla Rosenberga w relacji z dzieckiem 8-9.10.2016, Wrocław

Intensywny warsztat pozwalający wypracować praktyczne umiejętności rozwiązywania konfliktów i radzenia sobie ze sprzeciwem dziecka.
Model Porozumienia Bez Przemocy (PBP, z ang. NVC - Nonviolent Communication) pozwala budować relację z dzieckiem opartą na wzajemnym szacunku, zrozumieniu i trosce już od najmłodszych lat. Uczy dbać o własne i cudze potrzeby także w dorosłym życiu.

Co osiągniesz dzięki szkoleniu:
Poznasz model Porozumienia Bez Przemocy
Nauczysz się mniej oceniać i szerzej obserwować
Poznasz źródła emocji własnych i dziecka
Przećwiczysz sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami
Zwiększysz umiejętność rozpoznawania potrzeb (własnych i dziecka)
Jasno rozdzielisz potrzeby od zachcianek
Będziesz lepiej rozumieć przyczyny zachowań dziecka
Nauczysz się jak unikać stawiania żądań i czym je zastąpić
Znajdziesz rozwiązania dla konkretnych trudności wychowawczych

Szczegółowy program
Czas trwania: 2 dni (16 godzin)

Dzień 1:
1. Poznanie i doświadczenie modelu NVC
Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zaamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem. (Konfucjusz)
Warsztat zaczniemy od intensywnego poznawania, obserwowania i doświadczania. Ucząc się modelu NVC warto od samego początku rozumieć istotę podejścia, jakie zaproponował Marshall Rosenberg. W ciągu pierwszych kilkudziesięciu minut spotkania dotkniemy i doświadczymy tych elementów komunikacji, które są kluczem do zrozumienia źródeł złości i zgody.
2. Spostrzeżenie
W drugiej części spotkania zdefiniujemy i doświadczymy różnicę między spostrzeganiem, a ocenianiem. Zdefiniujemy blokady komunikacji, które gwarantują wzbudzenie sprzeciwu oraz będziemy ćwiczyć przekazywanie ważnych informacji w sposób bezpośredni i precyzyjny, a zarazem nieraniący.
3. Emocje
W trzeciej części sięgniemy do emocji. Rozwiniemy język związany z emocjami, aby trafniej opisywać stany. Będziemy rozwijać umiejętność wchodzenia w kontakt z uczuciami własnymi i dziecka, co pozwoli wypracować sposoby przyjmowania i radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Dzień 2:
1. Potrzeby
Ta część posłuży zbudowaniu większej świadomości własnych i dziecięcych potrzeb. Dzięki tej świadomości staną się zrozumiałe nawet najtrudniejsze zachowania dzieci. Jednoznacznie rozdzielimy rzeczywiste potrzeby od chwilowych zachcianek. Będziemy trenować umiejętność rozumienia przekazu płynącego z serca dziecka, nawet gdy forma przekazu jest trudna do przyjęcia. Ta część sprawi, że przestaniemy być niewolnikami utartych schematów nieudanych rozmów.
2. Prośba
Ta część pozwoli doświadczyć różnicy między prośbą i rozkazami, poczujemy konsekwencje stosowania obu form. Określimy warunki, które umożliwiają formułowanie próśb oraz poszukamy konkretnych rozwiązań i strategii umożliwiających pełne szacunku uzgadnianie z dzieckiem strategii i rozwiązań. Podczas tej części nauczysz się przyjmować odmowę dziecka oraz odmawiać dziecku w sposób, który nie wzbudzi sprzeciwu.
Całe spotkanie jest prowadzone metodami warsztatowymi. Będziemy rozwijać i trenować nowe umiejętności poprzez wykonywanie ćwiczeń i pracę na przykładach z życia wziętych. Będziemy poszerzać wiedzę i świadomość, przekładać tę wiedzę na konkretne sytuacje i rozwijać umiejętność jej wykorzystania.


WAŻNE INFORMACJE
Miejsce: Wrocław, centrum
Termin: 8-9 października 2016, w godzinach od 9:00 do 18:00
Koszt: 420 zł od osoby, 690 zł od pary.
15% rabatu, jeśli przyprowadzisz zaprzyjaźnioną osobę lub parę. Rabat otrzymacie oboje!
Cena obejmuje:
- uczestnictwo w warsztatach (16 godz.),
- materiały szkoleniowe,
- obiad,
- przerwę kawową,
- konsultacje indywidualne w ciągu miesiąca od uczestnictwa w warsztacie (np. sesja konsultacyjna dla rodziców lub sesja z obecnością dziecka).

Zgłoszenia poprzez formularz google:
docs.google.com/forms/d/1WJm2-MVNRtJY7sobj2rZ6Vyi9-Ec7kChCHY_fbNnRMI/viewform?usp=send_form

Mapa WrocławProfil założony około 3 lata temu

Zapytaj o ogłoszenie - Zamień kłótnię na całusa // Język Serca Marshalla Rosenberga w relacji z dzieckiem 8-9.10.2016, Wrocław ,420 zł


Polecane, ciekawe strony z Wrocławia. Prowadzisz serwis o Wrocławiu lub zwiazany z Wrocław - zostan partnerem dodaj swoje logo

Zobacz stronę Portal informacyjny miasta Wrocław !Zobacz stronę Wiadomości i wydarzenia z Wrocławia !Zobacz stronę Psychiatra Mikołaj Trizna !Zobacz stronę Wrocławski Katalog Firm !Zobacz stronę Portal informacyjne we Wrocławiu !Zobacz stronę Portal informacyjny Teraz Wrocław !Zobacz stronę Biedrawa.com.pl !

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń Wrocław City zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Wrocławia: Świdnica ogłoszenia - Jawor darmowe ogłoszenia - Legnica ogłoszenia bezpłatne - Wałbrzych ogłoszenia - Lubin sprzedam

Wersja strony: Klasyczna | Mobilna

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa Wrocław City wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj