Zamień kłótnię na całusa // Język Serca Marshalla Rosenberga w relacji z dzieckiem 8-9.10.2016, Wrocław

KONTAKT

Wrocław - Dodane przez mroczko.aleksandra (osoba prywatna) -

Zamień kłótnię na całusa // Język Serca Marshalla Rosenberga w relacji z dzieckiem 8-9.10.2016, Wrocław

Pełna treść ogłoszenia Zamień kłótnię na całusa // Język Serca Marshalla Rosenberga w relacji z dzieckiem 8-9.10.2016, Wrocław

Intensywny warsztat pozwalający wypracować praktyczne umiejętności rozwiązywania konfliktów i radzenia sobie ze sprzeciwem dziecka.
Model Porozumienia Bez Przemocy (PBP, z ang. NVC - Nonviolent Communication) pozwala budować relację z dzieckiem opartą na wzajemnym szacunku, zrozumieniu i trosce już od najmłodszych lat. Uczy dbać o własne i cudze potrzeby także w dorosłym życiu.

Co osiągniesz dzięki szkoleniu:
Poznasz model Porozumienia Bez Przemocy
Nauczysz się mniej oceniać i szerzej obserwować
Poznasz źródła emocji własnych i dziecka
Przećwiczysz sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami
Zwiększysz umiejętność rozpoznawania potrzeb (własnych i dziecka)
Jasno rozdzielisz potrzeby od zachcianek
Będziesz lepiej rozumieć przyczyny zachowań dziecka
Nauczysz się jak unikać stawiania żądań i czym je zastąpić
Znajdziesz rozwiązania dla konkretnych trudności wychowawczych

Szczegółowy program
Czas trwania: 2 dni (16 godzin)

Dzień 1:
1. Poznanie i doświadczenie modelu NVC
Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zaamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem. (Konfucjusz)
Warsztat zaczniemy od intensywnego poznawania, obserwowania i doświadczania. Ucząc się modelu NVC warto od samego początku rozumieć istotę podejścia, jakie zaproponował Marshall Rosenberg. W ciągu pierwszych kilkudziesięciu minut spotkania dotkniemy i doświadczymy tych elementów komunikacji, które są kluczem do zrozumienia źródeł złości i zgody.
2. Spostrzeżenie
W drugiej części spotkania zdefiniujemy i doświadczymy różnicę między spostrzeganiem, a ocenianiem. Zdefiniujemy blokady komunikacji, które gwarantują wzbudzenie sprzeciwu oraz będziemy ćwiczyć przekazywanie ważnych informacji w sposób bezpośredni i precyzyjny, a zarazem nieraniący.
3. Emocje
W trzeciej części sięgniemy do emocji. Rozwiniemy język związany z emocjami, aby trafniej opisywać stany. Będziemy rozwijać umiejętność wchodzenia w kontakt z uczuciami własnymi i dziecka, co pozwoli wypracować sposoby przyjmowania i radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Dzień 2:
1. Potrzeby
Ta część posłuży zbudowaniu większej świadomości własnych i dziecięcych potrzeb. Dzięki tej świadomości staną się zrozumiałe nawet najtrudniejsze zachowania dzieci. Jednoznacznie rozdzielimy rzeczywiste potrzeby od chwilowych zachcianek. Będziemy trenować umiejętność rozumienia przekazu płynącego z serca dziecka, nawet gdy forma przekazu jest trudna do przyjęcia. Ta część sprawi, że przestaniemy być niewolnikami utartych schematów nieudanych rozmów.
2. Prośba
Ta część pozwoli doświadczyć różnicy między prośbą i rozkazami, poczujemy konsekwencje stosowania obu form. Określimy warunki, które umożliwiają formułowanie próśb oraz poszukamy konkretnych rozwiązań i strategii umożliwiających pełne szacunku uzgadnianie z dzieckiem strategii i rozwiązań. Podczas tej części nauczysz się przyjmować odmowę dziecka oraz odmawiać dziecku w sposób, który nie wzbudzi sprzeciwu.
Całe spotkanie jest prowadzone metodami warsztatowymi. Będziemy rozwijać i trenować nowe umiejętności poprzez wykonywanie ćwiczeń i pracę na przykładach z życia wziętych. Będziemy poszerzać wiedzę i świadomość, przekładać tę wiedzę na konkretne sytuacje i rozwijać umiejętność jej wykorzystania.


WAŻNE INFORMACJE
Miejsce: Wrocław, centrum
Termin: 8-9 października 2016, w godzinach od 9:00 do 18:00
Koszt: 420 zł od osoby, 690 zł od pary.
15% rabatu, jeśli przyprowadzisz zaprzyjaźnioną osobę lub parę. Rabat otrzymacie oboje!
Cena obejmuje:
- uczestnictwo w warsztatach (16 godz.),
- materiały szkoleniowe,
- obiad,
- przerwę kawową,
- konsultacje indywidualne w ciągu miesiąca od uczestnictwa w warsztacie (np. sesja konsultacyjna dla rodziców lub sesja z obecnością dziecka).

Zgłoszenia poprzez formularz google:
docs.google.com/forms/d/1WJm2-MVNRtJY7sobj2rZ6Vyi9-Ec7kChCHY_fbNnRMI/viewform?usp=send_form

Mapa WrocławProfil założony około 3 lata temu

Zapytaj o ogłoszenie - Zamień kłótnię na całusa // Język Serca Marshalla Rosenberga w relacji z dzieckiem 8-9.10.2016, Wrocław ,420 zł


Polecane, ciekawe strony z Wrocławia. Prowadzisz serwis o Wrocławiu lub zwiazany z Wrocław - zostan partnerem dodaj swoje logo

Zobacz stronę Portal informacyjny miasta Wrocław !Zobacz stronę Wrocławski Katalog Firm !Zobacz stronę Portal informacyjny Teraz Wrocław !Zobacz stronę Biedrawa.com.pl !Zobacz stronę Psychiatra Mikołaj Trizna !Zobacz stronę Portal informacyjne we Wrocławiu !Zobacz stronę Miasto Wrocław !

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń Wrocław City zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Wrocławia: Świdnica ogłoszenia - Jawor darmowe ogłoszenia - Legnica ogłoszenia bezpłatne - Wałbrzych ogłoszenia - Lubin sprzedam

Wersja strony: Klasyczna | Mobilna

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa Wrocław City wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj