Isfahan-miasto polskich dzieci. Warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży (w wieku od 10 do 16 lat) zakończone spektaklem.

KONTAKT

Wrocław - Dodane przez warsztaty3 (osoba prywatna) -

Isfahan-miasto polskich dzieci. Warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży (w wieku od 10 do 16 lat) zakończone spektaklem.

Pełna treść ogłoszenia Isfahan-miasto polskich dzieci. Warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży (w wieku od 10 do 16 lat) zakończone spektaklem.

Ośrodek Działań Artystycznych "Firlej" zaprasza dzieci i młodzież (w wieku od 10 do 16 lat) do udziału w warsztatach teatralnych. Ich finałem będzie przedstawienie opowiadające o wspólnej polsko-irańskiej historii z okresu II wojny światowej. Trzytygodniowe warsztaty będą prowadzone przez irańską artystkę, Roxanę Mehrafzoun. Swoim projektem chcielibyśmy przypomnieć publiczności o gościnności i pomocy, jaką dostali Polacy od Irańczyków, kiedy to ponad dwa i pół tysiąca polskich dzieci znalazło schronienie w irańskim mieście Isfahan. Tematyka przedstawienia dotyczyć będzie również współczesnych zagadnień, takich jak: prawa dziecka na świecie, dbanie o środowisko naturalne czy tolerancja.
Główną ideą projektu jest pobudzenie dzieci i młodzieży do kreatywnego i samodzielnego myślenia, pogłębienie wiedzy z zakresu teatru, uwrażliwienie na sztukę, a także nauczenie tolerancji i szacunku do innych ludzi i kultur. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli możliwość poznania historii teatru zarówno z perspektywy europejskiej, jak i Bliskiego Wschodu. Zajęcia skupiać się będą nie tylko na poznaniu technik i warsztatu aktora. Pozwolą również zapoznać się z całościowym procesem powstawania przedstawienia. Uczestnicy poznają różnorodne techniki pracy nad ciałem i głosem. Dzięki umiejętności improwizacji nauczą się korzystać ze swojej wyobraźni. Innowacyjność zajęć polega na tym, że uczestnicy warsztatów są nie tylko odtwórcami,ale przede wszystkim twórcami spektaklu. Podstawowym celem warsztatów jest umożliwienie dzieciom realizowania się twórczo, z narzuceniem im jedynie podstawowych ram spektaklu. To od ich kreatywności i pomysłowości zależy końcowy obraz przedstawienia. Zajęcia prowadzone równocześnie w języku polskim i angielskim.

Termin warsztatów: 11 29.08.2014, godz. 9:00-15:00

Data spektaklu: 07.09.2014

Zapisy: e-mail: warsztaty[at]firlej.wroc.pl, tel: 500 898 017

Koszt:300zł/90h zajęć

Lokalizacja: Ośrodek Działań Artystycznych Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Mapa WrocławProfil założony około 2 i pół roku temu

Zapytaj o ogłoszenie - Isfahan-miasto polskich dzieci. Warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży (w wieku od 10 do 16 lat) zakończone spektaklem.


Polecane, ciekawe strony z Wrocławia. Prowadzisz serwis o Wrocławiu lub zwiazany z Wrocław - zostan partnerem dodaj swoje logo

Zobacz stronę Portal informacyjny miasta Wrocław !Zobacz stronę Portal informacyjny Teraz Wrocław !Zobacz stronę Wrocławski Katalog Firm !Zobacz stronę Portal informacyjne we Wrocławiu !Zobacz stronę Miasto Wrocław !Zobacz stronę Biedrawa.com.pl !Zobacz stronę Psychiatra Mikołaj Trizna !

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń Wrocław City zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Wrocławia: Świdnica ogłoszenia - Jawor darmowe ogłoszenia - Legnica ogłoszenia bezpłatne - Wałbrzych ogłoszenia - Lubin sprzedam

Wersja strony: Klasyczna | Mobilna

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa Wrocław City wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj